czwartek, 5 kwietnia 2012

Taki tam ludek

Bawię się w projektowanie różnych postaci. O tutaj na przykład mamy jedną:

Żeby wymyślić nową postać, najpierw wymyślam jej ogólne cechy (np. tu zaplanowałam, że będzie chudym i wysokim chłopakiem), a potem biorę kartki jedną po drugiej i zarysowuję, aż spodoba mi się ostateczny efekt w międzyczasie dopracowując jego charakter i biografię, jeżeli kogoś w ogóle to ciekawi.

Jako że w komentarzach pojawiło się pytanie o stroje: wymyślam je sama od początku do końca (akurat za wyjątkiem stroju Cukier jako Królika - wzięłam ten strój prosto od Białego Królika z książki o Alicji xd Tylko kolory moje). Staram się je dopasować do stylu i charakteru postaci. Na przykład wiem, jak ubrałaby się Cukier - lubi kolorowe, szerokie suknie, więc można sobie na ten temat pofantazjować. Azune preferuje ciemne i praktyczne ciuchy... itp.

Spróbuję sobie odpocząć przed Świętami od kompa, więc możliwe, że będę offline do niedzieli. Wesołych jaj. :)

3 komentarze:

  1. No to chyba jako jedna z nielicznych robisz to (*-projektujesz postacie) w normalny sposób :P Ja zawsze strzelam na odwrót: albo najpierw coś narysuję i widzę ze pacjent "żyje" (XD), albo też patrzę na postacie które już uczestniczą w historii i próbuję wkombinować jakiś nowy, najlepiej kontrastujący element.

    Apropo robienia postac jeszcze, myślę, ze poza szkicami "jak ktoś wygląda" mogłabyś jeszcze pokazać, w jaki sposób ona pokazuje różne emocje, jak wygląda gdy się cieszy, jak gdy jest zła -- to bardzo dużo opowiada innym (czyli nam, czytelnikom bloga) o charakterze postaci (a jest to coś czego sama nie robię i wiem że to źle XD).

    OdpowiedzUsuń
  2. Lewitujący szalik - LOL

    OdpowiedzUsuń