sobota, 18 października 2014

24 strony w 24 godziny

W zeszły weekend brałam udział w 24 Hour Comics Day, gdzie zadaniem uczestników było narysowanie na zadany temat 24 stron komiksu w ciągu 24 godzin.Nie dość, że daliśmy się zamknąć na weekend w szkole, to jeszcze tegorocznym tematem była "Edukacja". Z portretu spoglądał na nas bardzo groźnie wyglądający papież. Ale przetrwaliśmy - do wieczora pijąc hektolitry kawy, o świcie śpiewając piosenki Disneja. Odkryłam, że da się rysować w każdych warunkach - czy to trzęsąc się ze śmiechu, czy to śpiąc.

Scenariusza praktycznie nie stworzyłam. Ostatnie sześć stron powstało już zupełnie samo, bo nie miałam pojęcia, do czego ja właściwie zmierzam. Nie wiem, jakim cudem to wszystko się narysowało. Ale jakoś się udało. Skończyłam o dziewiątej rano, choć byłam niesamowicie martwa (co chyba widać na zdjęciu powyżej) i ubabrana tuszem, a całą drogę powrotną w pociągu przespałam (śniły mi się tańczące obiektywy, źle ze mną). Dziękuję wszystkim super ludziom z 24 Hour Comics Day za mega klimat, żarciki i wspólne rysowanie, a poniżej prezentuję te moje ekspresowe, 24-stronicowe bazgroły!
3 komentarze:

 1. (Hm, zjadło mi komentarz, muszę napisac od nowa ;_;)

  Udało Ci się zamknąć faktyczne 24 strony w dobę, jestem pełna szczerego zachwytu, podziwu, zbieram szczękę z podłogi *owacje na stojąco, w skarpetkach przed monitorem* Zwłaszcza fragment ze strzelaniem jest niezły, uśmiałam się.

  Co roku kusi mnie ten event, ale wiem, że nie dałabym rady. Nigdy żadnego komiksu nie udało mi się zamknąć TvT to co dopiero zrobić to w 24 godziny.... Po prostu wow. Naucz mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie że Cię nauczę, przecież jestem w tym mistrzem, zrobiłam cały jeden komiks w życiu ;_; przecież jakieś dziesięć lat próbowałam zamknąć w całość swoją wiekopomną epicką powieść i zawsze gasłam po kilkudziesięciu stronach, i ciągle zaczynałam od nowa XDD

   Usuń
 2. Świetna robota! Nie wiem czemu jeszcze tego nie widziałem OO zwrot akcji ze strzelaniem życiowy i ludzki.

  OdpowiedzUsuń